W jakim stopniu prezerwatywa zapewnia bezpieczeństwo?

Jak wszyscy wiemy, prezerwatywy służą nam do dwóch sytuacji. Jedną z nich jest zapobieganie niechcianej ciąży, a druga to ochrona przed przeniesieniem przeróżnych chorób wenerycznych. Jeśli chodzi o samą antykoncepcję, gdy uprawiamy sex, to prezerwatywa nie daje jednak 100% gwarancji na to, że nie zajdziemy w niechcianą ciążę. Na ogół procent zapewnienia jest bardzo wysoki i sięga prawie 100%, jednak to nie jest te 100 procent. A więc co może się takiego stać, że nie mamy tej stuprocentowej gwarancji? Prezerwatywa może czasem ulec pęknięciu.

Materiał z jakiego są one wykonywane jest często bardzo cienki, a szczególnie w nowych modelach, których zadaniem jest podarowanie jak największej przyjemności z seksu. Mimo, że jest on bardzo cienki to prezerwatywa nie jest podatna na pęknięcia, ponieważ wykonano ją właśnie ze specjalnego materiału.

Jednak zawsze zdarzają się różne wypadki i taka możliwość istnieje. Seks w prezerwatywie ochrania także przed chorobami wenerycznymi, które przenoszone są właśnie drogą płciową. W tym przypadku procent bezpieczeństwa również jest przy granicy 100, jednak zawsze może coś zawieść, chociażby nieprawidłowe używanie prezerwatywy.

źródło: cipki

Możliwość komentowania jest wyłączona.